Amberious Original

O nas

Amberious Original

Tworzymy z pasją

Amberious to firma zajmująca się nowoczesną sztuką projektową. Po wielu latach poszukiwań własnej pasji założyłam firmę projektującą, wykonującą ceramikę użytkową oraz rzeźby i instalacje 3D do wnętrz. Projektowanie to moja pasja. Ceramika wspaniale łączy się z drewnem i metalem tworząc bardzo piękne i unikatowe efekty. Wszystkie moje prace są robione z sercem w mojej pracowni w Łodzi.

Każdy przedmiot jest wyrabiany ręcznie od podstaw, łącznie z talerzami i czarkami. Często stosuję japońską metodę kurinuki – czyli rzeźbienia z jednej bryły gliny. Taki proces czyni każdą czarkę wyjątkową i niepowtarzalną. Inne metody z jakich korzystam to odlewy lub toczenie na kole. Drewno jest opalane japońską techniką schou shugi ban. Bo sztuka to miłość tworzenia.

Ponad 15 lat spędzonych na podróżach po świecie miało ogromny wpływ na stylistykę projektowanych form. Zawsze z sercem wracam do Japonii oraz pustynnych krajobrazów Zjednoczonych Emiratów Arabskich. 

Stale poszukuję możliwości połączenia kilku dziedzin sztuki. Uwielbiam malować obrazy japońską techniką sumi-e. Za moją pracę otrzymałam wyróżnienie na wystawie w Muzeum Narodowym w Tokyo. Papier jest wspaniałym medium, choć bardzo delikatnym. Dlatego postanowiłam moje prace przenieść na ceramikę aby móc cieszyć się nimi w każdych okolicznościach, również np na elewacji na dworze :).